Obsah: Prima sezóna

Cyklus příběhů o dospívání studentů z malého města v době protektorátu. Vypráví o pubertálních zmatcích Daniela Smiřického, méně než průměrného žáka gymnázia, okouzleného dívkami a jazzem. Jeho pověst sukničkáře je neoprávněná, protože objekty jeho tužeb ho neustále přivádějí do trapných situací. Tragikomické pachtění hrdiny přehlušuje dusivou protektorátní atmosféru, která je všudypřítomná a svými důsledky se obráží i v životě studentů.
Pět lásek Dannyho Smiřického v seriálu České televize. Podle stejnojmenné knihy J.  Škvoreckého napsali K.  Čabrádek a K.  Kachyňa (1994). Hrají: P.  Kroutil, A.  Elsnerová, A.  Geislerová, V.  Chalupa, Š.  Škoch, M.  Němec, J.  Wehrenberg, D.  Holk, O.  Škoch, J.  Hladík, P.  Musil, T.  Matonoha, J.  Bidlas a další. Kamera A.  Barla. Režie K.  Kachyňa
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize