Obsah: Robin Kyber a Tajemná Postava z Chatu

Pokračování skvělé knihy Robin Kyber a Strana Nepřátel Školy. Přivádí nás znovu na ostrov Willmade k hlavním hrdinům Robinovi, Brianovi, a Hilary. O prázdninách, které si Robin dokonale užívá, se na prahu jeho dveří objeví ztracená sestřenice Amber a okamžitě se stává členkou rodiny. Když prázdniny skončí, musí všichni zase do nenáviděné Willmadeské školy, kterou se už hodně dlouho snaží zničit. Na místo učitele Logického myšlení je přijat nepříjemný Edward Roms, který si všechny rychle znepřátelí. Brian Leary, Robinův nejlepší kamarád, se přes prázdniny hodně změnil. Nosí teď oblečení neúměrné svojí velikosti a pořád je neuvěřitelně "v pohodě". Jeho přítelkyni Zoe se jeho nová vizáž ani trochu nelíbí, ale Brian ji chce získat zpátky za každou cenu a dožene to až do extrému, když se k ní připoutá pouty od kterých nemá klíč. Hilary dostala jako dárek novou kabelku a to jí naprosto změní život. Pořád o ní všude a všem vypráví. Také se jednoho dne rozhodne obchodovat s akciemi, ale zadělá si tím akorát tak na pěkný průšvih. Její bratr Michael, velký milovník sportu Throwboltu, má i letos v plánu získat pohár školní ligy. Ředitel Simple je naprosto stejný mrzout jako minule a vymýšlí stále nové způsoby, jak se zbavit Robina a jeho party. Z Romse začíná být opravdový šílenec a Robin zažije životní ránu. Díky tomu se rozhodne, že se nechá ze školy vyhodit jen on sám. Vrací se jeho šílený strýc Riddle Genius, který znovu utekl z vězení a má stále stejný plán - zabít ho. Robin se na chatu seznámí s tajemnou osobou, která se ho vyptává na osobní věci, ale o sobě mu neřekne vůbec nic.
Robin Kyber a Tajemná Postava z Chatu je velmi vtipná kniha, které nechybí ani akce a dramatičnost. Pokud se do ní jednou začtete, už se nikdy neodtrhnete.
Vytvořil: RobinKyber
Upravil: RobinKyber