Obsah: Mikeš

Jen málokdo z vás neslyšel o mluvícím kocourkovi Mikešovi. Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš, později i roztomilý Nácíček.
Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem. Josef Lada napsal a nakreslil půvabné vyprávění z rodného kraje nejprve pro své dvě dcerky, později se s ním seznámili čtenáři časopisů pro děti, až konečně vyšla nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý, kdo přečte prvních pár stránek.
Vytvořil: quetzal
Upravil: ota61
Zdroj: www.kosmas.cz
Dnes je 20.04.2024
Před 85 lety se narodil(a) Beagle Peter S.