Obsah: Cesta za štěstím XII.

Poslední část dvanáctidílného dobrodružného cyklu Karla Maye završuje osudy široké palety jeho hrdinů a odehrává se převážně v Itálii.
Pátrání po unesených dívkách pokračuje na ostrůvcích kolem slavného zámku Miramare a kořenář Sepp se svými společníky objeví doupě, kde jsou dívky přechovávány před transportem do Ameriky. V podzemní skrýši čeká zachránce nesmírné překvapení, najdou tam totiž vězněného krále Ludwiga. Za nějaký čas se koná v bavorských lázních slavnostní otevření divadla a tam se setkávají za šťastných okolností všechny významné postavy tohoto cyklu, které za své štěstí děkují především králi Ludwigovi, který podle svých možností trestal zlo, odstraňoval křivdy a staral se co nejlépe o své poddané.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz