Obsah: Třemi díly světa III.

Třetí část rozsáhlého napínavého cyklu o dobrodružstvích několika Evropanů v barvitém světě Orientu.
Děj dramatického a spletitého příběhu se tentokrát odehrává v saharské poušti mezi kmenem Sallahů, jimž po smrti svého manžela vládne krásná Badija, nazývaná královnou pouště. Po roce od smrti šejka se má vdova podle Rady starších provdat za jeho domýšlivého a hamižného bratra, ale protože královna miluje jiného muže a svého švagra odmítá, rozvine se dramatický boj o její ruku. Nebezpečného souboje se na poslední chvíli účastní i evropský diplomat, přezdívaný Masr efendi. Svým vítězstvím nad domýšlivým nápadníkem umožní krásné královně pouště provdat se podle hlasu svého srdce a svému kmeni zajistit spravedlivého a ušlechtilého vládce.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz