Obsah: Příliš hlučná samota

Příliš hlučná samota   / Bohumil Hrabal  ; il. Ambre      Vyd. v knižní podobě 5. , v nakl. Maťa 2    . - Praha: Maťa, 2005  . - 92 s. ; 21 cm  . - (Česká radost; sv. 20)      ISBN 80-7287-106-4  : Kč∼148, 00

Slavný rytmizovaný monolog literárního hrdiny, hloubavce a pábitele pana Hanti, který si ve sběrně surovin listuje ve starých novinách a knihách.
Známý román o životních ztroskotancích uprostřed totalitního Československa nabízí poetickou konfrontaci mezi drcením projevů lidského ducha v obludném prostředí sběrny starého papíru a krásou myšlenek, které Hanťa v lisovaných textech nachází. V tomto kontrastu je zdroj autorovy originální poetiky, jež je v této próze zároveň velmi konkrétně svázána s jeho vlastní životní zkušeností. Kniha je doplněna grafickými ukázkami z komiksového zpracování tohoto titulu.
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: www.mlp.cz