Obsah: Drogy otázky a odpovědi

Příručka pro rodinné příslušníky a pomáhající profeseInformace o drogách a nebezpečích s nimi spojených mohou zajímat ty, kteří s drogami experimentují, dlouhodobě je užívají, snaží se závislosti na nich zbavit nebo již úspěšně abstinují. Informace jim umožní předejít nesnázím a problémům, do nichž by se mohli dostat, případně jim pomáhají se s nimi vypořádat, pokud už nastaly. Další významnou skupinou, která se chce o drogách něco dozvědět, jsou rodinní příslušníci a přátelé uživatelů drog. Zajímají se například o to, jak postupovat při podezření, že jejich dítě bere drogy, jak se chovat k příteli, který bere pervitin, kam se obrátit o pomoc. Objektivní informace často zabrání tomu, aby udělali neuvážené kroky, které mohou poškodit vzájemné vztahy a situaci ještě zhoršit. Kniha je rozdělena na tři hlavní části - dotazy uživatelů, rodinných příslušníků a bývalých uživatelů. Každá část je doplněna odborným úvodem. V závěru knihy najdou čtenáři slangový slovníček a užitečné kontakty. Kniha je psána pro ty, kteří se setkávají s drogami, jejich rodinné příslušníky, přátele a učitele.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Drogy otázky a odpovědi