Obsah: Pytláci v Beskydech

V beskydském pohoří se odjakživa nemilosrdně křížily stezky hajných a pytláků. Co se tam na loveckých chodnících v minulosti vlastně všechno dělo a co se tam - samozřejmě mnohem moderněji - děje dodnes? Fakt je, že pytláci kazili hajným a lesníkům radost z nádherné přírody, vysokých stavů zvěře i pěkných úlovků. Hnáni velkou chudobou a někdy také obyčejnou loveckou vášní, loupili v lesích ostošest. Na strmých svazích horských hřebenů od vrcholu Smrku přes Kněhyni, Čertův mlýn až po Radhošť se psaly dramatické, neuvěřitelné příběhy. Pytláci terén dokonale znali, snadno a tiše přeběhli mezi stromy, protáhli se úvozem, prosmekli mladou smrčinou, a ty, hajný, můžeš být sebevíc ostražitý chyť stín, chyť vítr! A když chytíš, jde často o život. Na obou stranách. Stateční hajní, věhlasní pytláci. Seznamte se s nimi.
Zdroj: Anotace z knihy Pytláci v Beskydech
Dnes je 18.04.2024