Obsah: Egypt - Říše faraonů

Velké památky starého Egypta vznikly sice už před tisíciletími, ale přesto nás stále uchvacují a udivují. Tyto impozantní stavby – Sfinga, pyramidy, hrobky v Údolí králů a monumentální chrámy v Luxoru a Karnaku – přesvědčivě ukazují složitost a sílu této civilizace, zatímco bájné poklady z Tutanchamonovy hrobky svědčí o jejím nesmírném kulturním bohatství. Egypt, sjednocený kolem roku 3100 př. n. l. , se za vlády faraonů stal jedinečnou hospodářskou a kulturní mocností, která existovala po více než tři tisíce let. Starobylá země na Nilu stále odhaluje svá tajemství a naše znalosti o této mimořádné civilizaci se stále prohlubují a doplňují. Tato kniha, jejíž všechny části jsou doprovázeny četnými obrázky, podává zcela současný přehled teorií a poznatků, na jejichž základě byla tato vyspělá kultura popsána. Podrobně se zabývá všemi nejvýznamnějšími postavami, místy a předměty a objasňuje obřady, zvyky a představy.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Egypt - Říše faraonů