Obsah: Egypt velkých faraonů

Krásně ilustrovaná publikace se věnuje období starověkého Egypta, a to od dob předdynastických až k Ptolemaiovcům, těsně před začátkem nového letopočtu. Autor se zaměřil na vládce, faraony, z nichž každému věnoval jednu kapitolu. Vybral ty nejznámější a nejvýznamnější ze Staré, Střední i Nové říše a ty nám představil velmi podrobně. Popis povahy, vzhledu i činů faraonů je doplněn i exkursem do politického zákulisí. Vylíčeny jsou poměry v zemi, války i vliv nomarchů a vezírů. V závěru najdeme chronologický soupis egyptských faraonů i souhrnnou bibliografii.
Výpravná publikace zve čtenáře na objevitelskou cestu fascinujícím historickým dobrodružstvím panovníků, kteří vládli Hornímu a Dolnímu Egyptu, cestu dějinymi civilizace, jež přetrvala několik staletí a jejíž velikost dodnes nepřestáváme objevovat. Kniha je doplněna obrazy z cyklu "Staroegyptský portrét " Vladimíra Pechara a ilustracemi Radko Pechara.

Vytvořil: Jacob
Zdroj: anotace ke knize