Obsah: Stará dáma vaří jed

Stará dáma vaří jed je humoristický román o vážných věcech. Důchodkyně Linnea Ravasková, vdova po chrabrém finském plukovníkovi, je už natolik stará, že je nejvyšší čas, aby přestala stát v cestě svému nepříliš úspěšnému synovci. Je přece jen přirozené, že kvůli němu opustila svůj byt v centru Helsink, že mu dává skoro celý svůj důchod, že mu obětuje celý svůj život... Jednoho dne se ale stará paní vzbouří a vezme věci do vlastních rukou - a čtenáři s napětím sledují, jakou kaši (a kdyby jenom kaši! ) ty staré, křehké a vrásčité ruce dokážou navařit. Nechybí zde černý humor, překvapivé zvraty, příhody na hranici skutečnosti a absurdity, několik mrtvol... ale nechybí tu ani sympatické poselství, že i staří lidé mají právo na život podle svých představ.
Zdroj: Anotace z knihy Stará dáma vaří jed
Dnes je 29.03.2024