Obsah: Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách

Tato encyklopedie, dílo našich předních historiků umění, zpracovává soupis osobností českého stavitelství v takové šíři a s takovou důkladností, jakých žádná z dosud existujících publikací nedosáhla. Zahrnuje období zhruba od začátku čtrnáctého století, tedy od doby, z níž se dochovaly nejstarší písemné prameny a kdy tvůrci stavebních památek začali vystupovat z anonymity, až do druhé poloviny století dvacátého - kniha zachycuje ještě osoby, které se narodily kolem roku 1900. Jednotlivá hesla soustřeďují ve stručné formě všechna dnes známá fakta, včetně údajů biografických. Autoři do textů zapracovali i nejnovější výsledky archivních výzkumů, z nichž mnohé nebyly dosud publikovány. Pokud architekti či stavitelé působili také mimo území dnešní České republiky, uvádí slovník i tato jejich díla. Každé heslo obsahuje v závěru také soupis pramenů a literaturu ve stručném záznamu; úplné bibliografické údaje lze nalézt v seznamu literatury na konci knihy. Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků je nepostradatelnou příručkou nejen pro historiky, historiky umění a památkáře, ale i pro všechny, kteří se zajímají o architekturu a stavební památky.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách
Dnes je 19.04.2024
Před 103 lety se narodil(a) Klánský Mojmír