Obsah: Encyklopedie hudebních nástrojů

Hudba je takřka magickým a mystickým uměním. Encyklopedie hudebních nástrojů vám přináší nejen přehled jednotlivých hudebních nástrojů, nýbrž se věnuje také vývoji hudby a roli, již hudba hrála a hraje v životě člověka. Tato kniha je určena všem, kdo se o hudbu nějakým způsobem zajímají a jsou jejími příznivci. Poskytuje přehled o historii a vývoji jednotlivých hudebních nástrojů, přináší informace o tom, jak vlastně u člověka probíhá proces vnímání zvuku, a zvláště hudby, jaké funkce může hudba plnit i k čemu ji lze využívat. Věnuje se rovněž vývoji a způsobu prožívání hudby a zaobírá se též úvahami o hudbě od nejstarších dob až do současnosti, a to v návaznosti na úvahy o vzniku a rozvoji v podstatě primitivních hudebních nástrojů. V nejrozsáhlejší části knihy následuje po pojednání o klasifikaci instrumentáře přehled jednotlivých hudebních nástrojů, které jsou rozděleny do skupin a v jejich rámci jsou popsány slovem a doplněny ilustracemi. Nástroje v knize uvedené patří z velké části do obsazení velkého symfonického orchestru, avšak objevují se zde i výjimky potvrzující pravidlo. K jednotlivým heslům je vždy připojen repertoár. Závěr knihy pak tvoří kapitola o elektronických reprodukčních zařízeních a o doma užívaných reprodukčních aparaturách, v níž najdete i několik tipů ohledně koupě, umístění či údržby, dále slovníček hudební terminologie, internetové odkazy a doporučená literatura.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Encyklopedie hudebních nástrojů