Obsah: Půlnoční běžci

Zapletalův bestseller Půlnoční běžci vznikal v době, kdy u nás ještě neexistovaly supermarkety, komerční rádia, AIDS, sex shopy, leasing, casting a snad ani slovo nicméně. Zato existoval brainwashing, NDR a svépomocná výstavba bytů. Všichni měli zhruba stejně, tedy skoro nic. Nebo taky úplně všechno. Na maso a jižní ovoce se stálo ve frontách. Na auta byly pořadníky, na cesty do zahraničí výjezdní doložky, na západní zboží bony a tuzexy. Na území státu neoperovala ruská mafie, ale Střední skupina sovětských vojsk s arsenálem jaderných raket. Nesměle a pozvolna začínala éra joggingu a v českých zemích žilo tehdy přibližně 150. 000 evidovaných a 10. 000. 000 neevidovaných alkoholiků. Půlnoční běžci jsou jedním z nejlepších a nejprodávanějších českých románů té divné doby.
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: Anotace z knihy Půlnoční běžci