Obsah: Andělská tvář

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby.
Vytvořil: chanahd
Zdroj: anotace ke knize