Obsah: Slzy v písku

Zajímavé autobiografické vzpomínky na život a kulturní tradice v Somálsku a Keni od autorky, která po válce opustila s rodinou vlast a nyní žije v Německu.
Autorka, narozená v roce 1974, celé své dětství prožila v Mogadišu, hlavním městě Somálska a s láskou líčí pospolitý tradiční život východoafrických muslimů před vypuknutím ničivé občanské války v 90. letech 20. století. Život početné, poměrně zámožné rodiny ilustruje nenásilně život před válkou, založený na principech severoafrického islámu se všemi klady i zápory. Jako čtyřletá podstoupila autorka rituál ženské obřízky, která ještě v 70. letech byla i ve velkoměstském prostředí naprostou samozřejmostí. S tímto traumatem, o němž se v islámské společnosti nemluví, se naučila žít a teprve ve styku s Evropankami v Německu, kam ji nakonec osud zavál, pochopila plně zrůdnost a důsledky tohoto obřadu a rozhodla se v zájmu ostatních žen proti němu bojovat především tím, že o něm vydá svědectví.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz