Obsah: Rošangol

Dvě krátké povídky jsou inspirované pobytem ve válkou vyčerpaném a hladovějícím Afghanistánu na samém počátku 21. století.
Oba příběhy jsou věnovány situaci afghánských žen, které jako matky zápasí především o životy a budoucnost svých dětí. První povídka vypráví otřesný příběh matky několika dětí, která v naději na charitativní pomoc mučí jednoho ze svých synů, aby ho mohla zaměnit za jeho zemřelého bratra a odvrátila tak od ostatních smrt hladem. Štětinova povídka pak vypráví o prosté ženě z uprchlického tábora, která prodává svou nejstarší dceru, aby ostatní měly alespoň trochu jídla. Oba autoři prožili jako korespondenti v Afghanistánu řadu měsíců a jejich osobní zkušenost jim dává právo bez příkras a sentimentality viděné otřesné příběhy předat čtenáři, který si nedovede představit utrpení těchto žen.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz