Obsah: Kůže na buben

Poklidnou atmosféru jihošpanělského městečka Sevilly naruší nepozorovaný příjezd mladého muže, který je na kněze až příliš přitažlivý. Má za úkol vypátrat záhadná úmrtí v kostele Matky Boží v slzách, stojícího mimochodem na velmi atraktivním pozemku. Střetávají se tu však také různé mocenské vlivy a partikulární zájmy: zrušit, či zachovat jednu z nejvážnějších svatyní starobylé Sevilly? Na jedné straně starý kněz a s ním americká jeptiška, restaurující obrazy, a také její přítelkyně se svou matkou z váženého šlechtického rodu. Na druhé straně silné lobby z obchodních kruhů, příbuzensky ovšem těsně spojené s obránkyněmi kostela. A někde uprostřed stojí Vatikán, mocný, vlivný, rozhodující. Právě do jeho počítačové sítě, zrovna v nejkritičtější době, kdy je o uzavření kostela téměř rozhodnuto, se náhle dostane záludný, sebevědomý hacker. Představitelé církve nechtějí uvěřit, že se nad svatou inkvizicí stahuje hněv boží, natožpak snad světský… Jde o potrhlého pubertálního amatéra, nebo má někdo vážný zájem získat přísně důvěrné informace?
Vytvořil: chanahd
Dnes je 29.03.2024