Obsah: Ztracený Caravaggio - Hledání záhadně zmizelého obrazu

Strhující příběh o pátrání po ztraceném Caravaggiově mistrovském díle se od mnoha thrillerů, které čerpají náměty z prostředí znalců umění, liší nejen tím, že tu není ohrožen ničí život a že nedojde k žádné katastrofě, pokud záhada nebude objasněna. Líčí totiž skutečné osudy skutečných lidí, našich současníků, kteří zde navíc vystupují pod svými pravými jmény. Studentka dějin umění Francesca Cappelletti tráví dlouhé hodiny v archivech, obrazárnách a knihovnách, aby našla dokumenty dokládající cestu obrazů staletími, nestor kunsthistoriků sir Denis Mahon je přesvědčen, že vynikající obrazy jsou oknem do historie, a restaurátor irské galerie odkrývá pod vrstvami prachu a nánosem let oslnivá díla. Všichni žijí pro svou práci, ale mají i své soukromé starosti. Před čtenářem se v kulisách Říma či Londýna odkrývá zvláštní svět historiků umění, ve kterém si však stejně jako všude jinde lidé pomáhají a potěší je úspěch druhých, ale kde zášť dokáže přetrvat po celý lidský život, žárlivé spory vedou k rivalitě a mohou ovlivňovat i osudy uměleckých děl.
Upravil: asam1
Zdroj: Anotace z knihy Ztracený Caravaggio - Hledání záhadně zmizelého obrazu