Obsah: Michelangelo

Po úspěchu, jaký sklidil rozměrný knižní artefakt Leonardo da Vinci, vychází v českém překladu také úplné dílo Michelangela Buonarrotiho. První část této velkolepé knihy zobrazuje umělcův život, a to formou rozsáhlého a bohatě ilustrovaného eseje. Těžištěm knihy je ovšem samotné Michelagelovo dílo, jehož labyrintem je čtenář provázen. Celistvý přehled děl a jejich podrobný komentář je rozdělen do čtyř oddílů, jejichž obsahem je 7 maleb (včetně fresky Posledního soudu a výzdoby stropu v Sixtinské kapli), 44 soch, 535 kreseb a 24 staveb. Nádherné celostránkové reprodukce a zvětšeniny detailů ještě více umocní čtenářův dojem. Kniha vychází k 500. výročí od započetí Michelangelovy výzdoby Sixtinské kaple.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize