Obsah: Baroko

Baroko v malířství a sochařství zahrnuje rozsáhlé období od konce 16. do začátku 18. století a vyznačuje se velkolepostí , dramatičností a bohatostí používaných prostředků. Barokní umění je stylově jednotné a jeho výrazným rysem je zachycení pohybu , čehož dosahuje kombinací dramatických světelných efektů a až teatrální kompozice . Průvodce je opatřen podrobným úvodem , který je výkladem stylu na pozadí dobových politických, kulturních a vědeckých událostí. Výběr autorů je zasvěcený a dokumentuje to podstatné z barokní éry. Mezi vybranými umělci nalezneme všechny nejdůležitější osobnosti - každá z nich je prezentována na dvojstraně , kde je obrazová ukázka díla a jeho interpretace, doplněná stručnými biografickými údaji.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize