Obsah: Čile po Chile

Návod na poznávání daleké země nemůže zahrnovat všechno. Přesto se ve volném proudu vyprávění bývalého českého velvyslance v Chile setkáváme s nejrozličnějšími aspekty tamní reality, se zkušeností dočasného obyvatele, který si tento jihoamerický stát evidentně zamiloval, i s populárně-vědeckým výkladem vzdělaného přírodovědce. Na příkladu geologických dějin Chile a Jižní Ameriky objasňuje zajímavé přírodní jevy, nevyhýbá se ani aktuálním přírodním nebezpečím jako jsou tzv. ozónová díra, známé El Niño nebo častá zemětřesení a mořetřesení (tsunami). Není to plytký soupis dojmů ani suchý spis. Kromě toho si ten, komu se návod Jiřího Jiránka nelíbí, anebo mu nedostačuje, může vyhledat v seznamu použité literatury (sestaveném autorem) publikaci vhodnější k vlastnímu důkladnějšímu poznávání.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize