Obsah: Sochařům se netleská

Rozhovor Lenky Jaklové s Vladimírem Preclíkem
Sochař, malíř a spisovatel Vladimír Preclík během rozhovoru s publicistkou Lenkou Jaklovou poutavě a vtipně vzpomíná na své nejrůznější tvůrčí a životní okamžiky, od královéhradeckého dětství, přes studia a zahraniční cesty, pořádání mnohaletého Mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích, angažování se na poli kultury i politiky, až po své dnešní pedagogické působení a nejnovější sochařské realizace. Životní moudrost a zkušenost umělce, pro kterého je tvorba celoživotní náplní, povoláním a zároveň koníčkem, doprovázejí a výtvarně dokreslují jeho ilustrace: čtenář se tak stává blízkým účastníkem úsměvných i dramatických chvil v pestrém a citově bohatém životě jednoho z našich nejpřednějších sochařů.
Ilustrace Vladimír Preclík. Graficky upravila Světla Kořánová.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)