Obsah: Edvard Beneš

Politický životopis
Objevný, neotřelý, svižný a v mnohém provokativní – takový je politický životopis Edvarda Beneše z pera významného britsko-českého historika a emeritního oxfordského profesora Zbyňka Zemana. Třebaže od prvního vydání této vynikající biografie uplynulo již 9 let, během nichž bádání o osobnosti druhého československého prezidenta chvályhodně pokročilo, je Zemanova kniha i nadále považována za nejlepší jednosvazkovou práci na toto téma. Publikace nabízí nejen bravurní osobitou interpretaci bohaté pramenné základny, ale díky autorově vyzrálému literárnímu stylu také mimořádný čtenářský zážitek (což je o to obdivuhodnější, že šlo o vůbec první knihu, kterou profesor Zeman napsal v češtině). První vydání z roku 2000 bylo rychle vyprodáno a stejně úspěšný byl i dotisk z roku 2002. Nové vydání, které Mladá fronta připravila u příležitosti letošního 125 výročí narození Edvarda Beneše (28. 5. 1884–3. 9. 1948), doplňuje předmluva profesora Roberta Kvačka, výběrová bibliografie benešovských prací publikovaných po roce 2001 a částečně pozměněná obrazová příloha.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize