Obsah: Rudý prorok

Druhá kniha sedmisvazkové série Příběhy Alvina Tvůrce.

Z časů, kdy americký sen teprve zapouštěl své kořeny a odvážní průkopníci dobývali drsnou zem, k nám přichází napínavá fantasy - druhý díl ságy o Alvinu Tvůrci, chlapci, jenž vyrůstá v alternativním světě západního pohraničí, kde magie skutečně funguje.
Když mu bylo jedenáct let, viděl, jak mu bílí lidé vraždí otce. Od toho dne se indián Lola-šika stal žalostným opilcem. Jeho bratr, Te-kumsa, touží bělochy z kontinentu vyhnat. Ale guvernér Bill Harrison z pohraniční pevnosti Kartágo osnuje mnohem krutější plány.
Ve chvíli, kdy je začne uskutečňovat, svedou události mimoděk dohromady Alvina juniora - výjimečného bílého chlapce s mimořádnou magickou mocí - s Lola-šikou a Te-kzmsou. Tehdy začíná další etapa Alvinovy výuky.

Stejně jako první díl ságy získal i Rudý prorok cenu Locus pro nejlepší fantasy román roku.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 16.04.2024
Před 75 lety se narodil(a) Evans Richard D.