Obsah: Ještě mě nezabíjej!

Dvanáct nekrofilních grotesek a jedna černá pohádka
Sbírka veršů současné nekonformní severočeské autorky obsahuje verše, které vznikly v letech 2003-2004.
Již podtitul tohoto cyklu ("Dvanáct nekrofilních grotesek a jedna černá pohádka") naznačuje, jaké sféry autorku vábí a přitahují. Syrovým, v některých pasážích až drastickým způsobem a s naprostou otevřeností odhaluje Antošová stavy takového lidského myšlení a vnitřního světa, v nichž se do popředí nezadržitelně derou sexuální obrazy proložené někdy záchvaty vzteku a zuřivosti. Tyto obrazy často defilují v zajetí morbidních rámů, ze kterých dýchá nezkrotná a nenasytná živočišnost, projevující se u některých jedinců druhu homo sapiens. Na druhé straně nutno ovšem uznat, že autorka předkládá sice beznadějnou vizi společnosti, avšak dokáže ji podat záměrně provokativním, postmoderním způsobem, umocněným expresivními i surrealistickými prvky.
Ilustrace: Pavel Kreml
Vytvořil: janajau