Obsah: Péče o dítě

Publikace Péče o dítě patří do zlatého fondu české populárně naučné literatury. Poprvé byla vydána v roce 1944 a její autor, světoznámý český pediatr prof. Josef Švejcar, ji poté padesát let doplňoval a dopracovával. Výsledkem bylo do roku 1994 dalších třináct českých a nespočet zahraničních vydání této knihy. Kniha sloužila a slouží především jako srozumitelný a atraktivně podaný návod, jak správně pečovat o dítě od prenatálního stadia až po dospívání, s důrazem na období novorozenecké, kojenecké, batolecí a předškolní. Jejími adresáty jsou rodiče a prarodiče, ale také dětské sestry, lékaři první linie, studenti medicíny - publikace patří do každé knihovny. Na základě mnohých impulsů od veřejnosti laické i odborné a zájmu knihkupců jsme připravili nové, již šestnácté vydání této bible české pediatrické školy. Na aktualizaci, přepracování a doplnění textů se opět podíleli špičkoví čeští lékaři, jak je patrno i z výčtu autorů na obálce.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Péče o dítě