Obsah: Evropa v černých košilích

Ať už se krajní pravice - xenofobní či otevřeně antisemitská a rasistická - projevuje ve své populistické či fašizující variantě, představuje od Itálie po Ukrajinu, od Francie po Dánsko, od Rakouska po Belgii a od Nizozemska po Skandinávii (včetně všech postkomunistických zemí) trvalou danost evropského poválečného politického a sociálního života. K zachycení vývoje těchto ideových proudů, politických stran a hnutí i akčních skupin v tak dlouhém časovém úseku (od roku 1945 až do současnosti) a na tak rozlehlém prostoru (celého kontinentu) je zapotřebí pohledu erudovaného historika a v tomto případě není povolanějšího odborníka nad Pierra Milzu; jehož úctyhodné bádání vrhá překvapivé světlo na naši nedávnou minulost a nutí nás k zamyšlení nad naší budoucností.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Evropa v černých košilích