Obsah: Pavouci

Co znamená pojem "praví" pavouci? Jak pavouci hledají svou kořist? Proč pavoučí samečkové darují samičkám "balíčky s potravou"? Asi žádná jiná skupina živočichů nevyvolává u člověka tolik strachu a zděšení jako pavouci. Kdo se však o nich dozví více, bude jimi fascinován. Známý autor knih o zvířatech Heinz Sielmann a novinářka, zabývající se vědeckými tématy, Sabine Steghaus-Kovac Vám v tomto svazku z encyklopedické řady CO-JAK-PROČ nabízejí napínavý a zároveň odborně fundovaný přehled o této často přehlížené skupině živočichů. Jejich vyprávění poutavě doplňuje přední odborník plzeňské zoo, účastník řady odborných expedic do nejvzdálenějších končin světa a šéfredaktor časopisu Sklípkan, MVDr. Vítězslav Honsa. Zvláštní knižní kapitola "Zkus to také" Vás navíc zve k tomu, abyste se sami aktivně zapojili a dozvěděli se ještě více o fan tastickém světě pavouků.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Pavouci