Obsah: Exotické bylinky

Tato kniha volně navazuje na knihu "Bylinky", kde jsme vás seznámili s u nás běžně pěstovanými druhy. Zde se dozvíte něco o méně obvyklých, ne tak často pěstovaných, ale velmi dobrých bylinkách a čajových rostlinách. Naučíme vás, jak je pěstovat, sklízet a jak je vhodně využít ve vaší kuchyni. V kapitolách "Chuť Asie" a "Od jemných po ostré" vás seznámíme s neobvyklými druhy salátů, bazalek, šalvějí, citronovou trávou, zázvorem, kari, kardamonem, citrusy, bylinkami vhodnými k přípravě čajů, česneky, chilli a koriandrem. V knize najdete také informace o tom, jak rostliny správně sušit a uchovávat tak, aby se zachovalo jejich aroma. Navíc jsme do knihy přidali pár vyzkoušených receptů a návod, jak listy i květy exotických rostlin využít k dekoracím.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Exotické bylinky