Obsah: Fanatičtí bojovníci ve jménu Alláha

Kořeny islámského teroruNebezpečí teroristických útoků se stalo všeobecně přítomným. Často se potvrzuje, že teroristé pocházejí z arabských států nebo že pachateli jsou ti, kteří se odvolávají na Alláha a korán. Tak se ocitá celý islámský svět v podezření. Aby se předešlo těmto předsudkům, je třeba podrobného kritického výkladu islámu a kořenů takzvaného islámského terorismu. Vedení války ve jménu Alláha navozuje především otázku motivace atentátníků: Jak dalece se skutečně odvolávají na náboženství islámu? Nehrají politické a hospodářské důvody přece jen víc než jen vedlejší roli? Co říká korán o vraždě a sebevraždě - vzhledem k atentátníkům, kteří svůj vlastní život dali k poctě Alláhovi? A jak lze rozlišovat náboženský fanatismus od aktivně prožité muslimské víry?
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Fanatičtí bojovníci ve jménu Alláha