Obsah: Fotbal - 1001 fotografií

Fotbal… Hra nebo sport, zábava nebo práce? Mnozí už na toto téma diskutovali, ale místo nalezení odpovědi si zpravidla jen přehazovali „míč z jedné strany hřiště na druhou…“Fotbal je především vášeň, je to příběh, kterým se sytila naše kolektivní paměť zápas od zápasu. Ano, fotbal je paměť sahající do našich dětských let, z níž se vynořují jména, která září jako hvězdy, osobnosti hráčů, atmosféra stadionů, různé vzpomínky a dojmy. Fotbal kromě pevně stanovených mezí hřiště nezná hranice a nemá žádnou vlast: i v tom spočívá jeho půvab a kouzlo. Tato kniha prostřednictvím 1001 fotografií fotbalových bohů dokumentuje velké a nádherné dobrodružství sportu, z něhož se stalo jedno z posledních náboženstvích na světě.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Fotbal - 1001 fotografií
Dnes je 20.04.2024
Před 85 lety se narodil(a) Beagle Peter S.