Obsah: Fotbal

Originální publikace kolektivu českých autorů přináší ucelený moderní přístup ke kondičnímu tréninku s cílem poskytnout trenérům, studentům v oboru trenérství fotbalu, odborníkům ve sportu a další odborné veřejnosti hlubší výklad této problematiky. Vysvětluje východiska, principy, metody a praktické postupy při plánování, realizaci a hodnocení kondičního tréninku, který je nedílnou součástí tréninkových programů fotbalových týmů. Autoři vychází ze současných vědeckých poznatků o sportu, zejména fyziologie sportu a fotbalu, a teorie sportovního tréninku. Výklad je podpořen výsledky jejich dlouholeté výzkumné činnosti, zkušenostmi z výuky trenérů na FTVS UK i poznatky z trenérských aktivit, opírá se také o závěry současných, především zahraničních výzkumů pohybových požadavků herního výkonu v utkání, efektů tréninku a profilu tělesné výkonnosti hráčů fotbalu.
Vytvořil: Jacob
Zdroj: Anotace z knihy Fotbal