Obsah: Sametová revoluce

Sametová revoluce v roce 1989 představuje jednu z nejvýznamnějších událostí v našich novodobých dějinách. Vytváří ostrý předěl nejen mezi dvěma historickými epochami, ale také mezi zcela odlišnými společnostmi a způsoby života. Připomeňme si znovu klíčové období, které stálo na počátku dalekosáhlých změn, jež vzápětí ovlivnily všechny vrstvy československé společnosti. V knize se například dočtete: Jak vypadala situace v Československu před rokem 1989, jaké události předcházely 17. listopadu, jak probíhala sametová revoluce den po dni, kdo byli jejími aktéry. Díky této unikátní knize zpracované jako Muzeum v knize máte možnost prožít historii opravdu zblízka. V publikaci mimo jiné naleznete tyto dokumenty: Leták Občanského fóra, pozvánku na Albertov, informační zprávu ze 17. listopadu, prohlášení kardinála Františka Tomáška, první výzvu studentů DAMU, protest Městské rady Pionýrské organizace SSM, zprávu z tiskové konference ÚV KSČ, tiskovou zprávu OF, novoročenku OF k 1. lednu 1990 a řadu dalších dokumentů. Knihu doprovází přes 190 dobových fotografií, které zachycují dobovou atmosféru tak, jak ji viděli její současníci, a které vám věrně přiblíží znovu okamžiky, jenž měnily tvář českých zemí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize