Obsah: Partnerské násilí

Fenomén partnerského násilí se v oblasti domácího násilí stal zvláštní kapitolou zájmu odborníků. Je jím obecně rozuměno takové chování, které u jednoho z partnerů způsobuje strach. Užitím moci, kterou tento strach provází, kontroluje násilný partner chování druhého. Může se odehrávat nejen mezi partnery sdílejícími společnou domácnost, ale rovněž v počátcích či ukončení vztahu, kdy již spolu partneři nebydlí. Od jiných forem násilí se liší např. tím, že k násilí dochází v soukromí, mezi blízkými lidmi, násilí probíhá v cyklech a dlouhodobě. Publikace je rozdělena do tří samostatných okruhů. Oběti partnerského násilí – Zabývá se problematikou partnerského násilí z pohledu obětí, je uveden přehled teoretických přístupů vysvětlujících výskyt násilí v blízkých vztazích, proces odpoutávání se oběti od pachatele a přerušení cyklu násilí. Součástí je i přehled základních doporučení pro efektivní pomoc obětem tak, aby byla zajištěna jejich bezpečnost a prostor pro další intervence... Publikace je určena odborníkům, ale i široké veřejnosti.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Partnerské násilí