Obsah: Dcery Dračího pána

Román Dcery Dračího pána líčí osudy tří dcer Merina Pendragona, následovníka krále Artuše, které se ne vždy odvíjí podle jejich přání. Nejstarší Averil, kterou Dračímu pánovi porodila konkubína Gorawen, sní o tom, že se jednoho dne provdá za urozeného pána. Ale její naděje na šťastnou budoucnost je zmařena v okamžiku, kdy ji na radu svého již zemřelého otce unese Rhys FitzHugh v domnění, že je dědičkou Dračího pána. Počáteční nenávist, kterou Averil pociťuje k Rhysovi, však postupem času přeroste v lásku. Prostřední Maia, dědička, kterou má Dračí pán se svojí manželkou Argel, se zamiluje do záhadného muže bez tváře, který ji navštěvuje ve snech a odmítá zástupy vhodných nápadníků. Je odhodlána provdat se za Jezerního pána za každou cenu, přestože je jeho život obestřen tajemstvím. Po jejich svatbě se ale matka Jezerního pána nechce svého syna tak lehce vzdát a podrobí Maiu zkoušce, aby se přesvědčila o síle její lásky. Nejmladší Junia, kterou Dračí pán zplodil se svojí druhou konkubínou Ysbail, se náhodou seznámí se Simonem de Bohunem. Ani jeden z nich ovšem nemá tušení o více než stoleté rozepři, která panuje mezi jejich rodinami. Za krutých okolností se Junia i se svým mladším bratrem Brynnem ocitne v zajetí Simonova otce, Hugo de Bohuna. I přes tragické události, které doprovázejí jejich osvobození, nakonec i ona nachází opravdovou lásku.
Vytvořil: chanahd
Zdroj: anotace ke knize