Obsah: Pozitronový muž

Při tvorbě románu Pozitronový muž spojili své síly dva z nejslavnějších autorů science fiction v celé její historii – Isaac Asimov a Robert Silverberg, oba ověnčení celou řadou nejvyšších literárních ocenění.

Román vypráví o inteligentním robotu NDR-113, který v budoucím 21. stoletím slouží svému pánu tak dobře, že dostane i lidské jméno Andrew. Díky výrobní závadě totiž Andrew vykročil do života vybaven lidskou schopností milovat a touhou po sebezdokonalování. Neřešitelné problémy však nastanou, když Andrew zatouží stát se člověkem docela. Navzdory lidským předsudkům, zákonům robotiky a vlastním mechanickým omezením dokáže využít vědu i právní systém a na své pouti za nedosažitelným cílem se nakonec ocitá před děsivou volbou: aby uskutečnil svůj sen, musí zaplatit cenu nejvyšší.
Vytvořil: quetzal
Zdroj: www.legie.info