Obsah: Závist

Maris Matherlyová-Reedová vede šťastný život - je provdaná za svou velkou lásku, spisovatele Noaha Reeda, jehož prvotina okouzlila jak čtenáře, tak kritiky. Spolu s ním a otcem úspěšně vede rodinný podnik, renomované newyorské nakladatelství, a ve společnosti zaujímá významné místo. Jediným mráčkem na zářivě jasném manželském nebi je její dosud nenaplněná touha po dítěti. To ovšem platí pouze do okamžiku, kdy se začte do rukopisu, který byl zaslán nakladatelství. Jako profesionálku ji zaujme od prvních stránek. Je přesvědčená, že má před sebou práci, která rozhodně stojí za vydání. Jak však najít autora, když dílo je podepsáno pouze iniciálami P. M. E. a chybí to nejpodstatnější - celé jméno a adresa. Maris se nevzdává. Z poštovního razítka vyčte, odkud byla zásilka zaslána, a pak se jí za pomoci tamějšího šerifa podaří rozluštit, kdo se za záhadnými písmeny skrývá. Rozjede se za ním. Neví, že tím dává do pohybu události, na jejichž konci mají být nevinní zproštěni vymyšlené viny a viníci po zásluze potrestáni. A už vůbec netuší, že klíčová role v tom podivném dění, z něhož vyjde zcela nová Maris, je přisouzena právě jí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize