Obsah: Pan Pondělí

První kniha série Klíče od Království.

Arthur Penhaligon nemá být hrdina. Vlastně ho má čekat předčasná smrt. Ale pak mu zachrání život klíč ve tvaru minutové ručičky.
Arthur je v bezpečí - nikoli však jeho svět. Společně s klíčem přichází epidemie vyvolaná prapodivnými tvory z jiné dimenze. Cizinec jménem pan Pondělí, jeho pomstychtiví poslové se zakrvácenými křídly a armáda Uchvatitelů s psími hlavami se nezastaví před ničím, aby získali klíč nazpět - i kdyby to mělo znamenat smrt Arthura a zkázu všeho kolem něho.
Zoufalý Arthur se vydává do tajuplného domu - domu, který vidí jen on sám. A tady musí rozkrýt tajemství klíče a objevit svůj skutečný osud.

Pan Pondělí je úvodní knihou sedmidílné série Klíče od Království. Názvy knih se pojí se jmény sedmi stvoření, dříve pracujících pro Architekta, tvůrce všeho známého ve vesmíru. Nyní však Architekt zmizel, poslední vůle, kterou zanechal, byla rozbita na kusy a ztracena v čase i v prostoru. Naděje na obnovení pořádku je vkládána do Artura Penhaligona, astmatického, ale velmi odvážného chlapce. Bude však jeho odvaha dostatečná tváří v tvář nebezpečným obyvatelům cizích světů?


Vytvořil: Zdenka
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Pan Pondělí
Dnes je 28.11.2021
Před 79 lety se narodil(a) Frič Rodolfo Ferreira
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno