Obsah: Svoboda jménem zlato

Profesor podnikové ekonomiky Dr. Hans J. Bocker - přední švýcarský ekonom, poradce, finanční a ekonomický žurnalista, se v ní věnuje aktuálnímu tématu dnešní doby - nemocnému peněžnímu hospodářství a způsobům, jak jej uzdravit. Globální krize, která má již viditelné důsledky, rozhodně nekončí, a v této knize se dočtete proč. Nicméně tato kniha není o strachu, ale o naději. Dnešní, ve své podstatě již virtuální, a proto falešné peníze, které fungují především jako mocenský nástroj nepatrné menšiny, jsou předurčeny k zániku. Plíživé a nepřetržité vyvlastňování, k němuž znehodnocováním peněz ve prospěch dlužníků, dochází, nás postihuje bez rozdílu všechny.
Co by znamenal návrat ke zlatému standardu? Jakou roli hraje v historickém kontextu zlato? Jakým způsobem a proč investovat do tohoto slunečního kovu?
Tato kniha má za úkol informovat, trvale motivovat k svobodnému myšlení. Je to kniha plná impulsů, provokující a čtivá. Lze v ní najít naději pro nás pro všechny!
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize