Obsah: Bezectný

Světle zelené oči a stříbrný nádech bohatého účesu dávají Marjory de Warenne vzhled anděla. Přesto však tato chytrá ale tvrdohlavá dvorní dáma věnuje své srdce nechvalně známému Guyi de Beauchampovi, jenž je proslulý nejen svými úspěchy na bojišti, ale i při svádění dam. Joryini poručníci ji však vybrali vhodnějšího manžela a přesvědčili ji, že Guy její lásku zradil. Ale když nejstatečnější muži Anglie odjíždějí potlačit waleské povstání, Joryiny myšlenky přesto stále provázejí nejgalantnějšího z rytířů, na kterého nemůže nikdy zapomenout. Autorka svým nádherným stylem a smyslem pro detail opět vzkřísila kouzlo Anglie odcházejícího středověku, do něhož zasadila osudy ženy, jíž se těžko jiná vyrovná.
Zdroj: Anotace z knihy Bezectný
Dnes je 19.04.2024