Obsah: Vesmír je dost nekonečný

Vejce naruby, Čtvrtý den až navěky a Zepelín na Měsíci, to jsou názvy tří sborníků povídek Ondřeje Neffa, které se staly součástí zlatého fondu moderní české science fiction. Některé povídky ale vyšly jen časopisecky anebo jsou součástí různých sborníků. V tomto svazku jsou soustředěny právě tyto povídky, které čtenáři museli obtížně shánět po různých knížkách a časopisech.
Ironicky laděný příběh kontaktu s mimozemskou supercivilizací, který vyústí v galaktickou válku... Dramatická vize ze světa daleké budoucnosti, v níž je lidstvo součástí vesmírné supercivilizace... Epizoda ze strastiplné výpravy na cizí planetu, obydlenou primitivními humanoidy... Jedna upírská příhoda... A proto ty, kteří se domnívají, že všechny příběhy Ondřeje Neffa znají, je v tomto svazku připraveno překvapení: dvě dosud nevydané povídky - příběh o zcela neobyčejné kosmické bio-lodi a románek, víc drsný a napínavý, než zamilovaný.

Povídky:
- Vesmír je dost konečný