Obsah: Obrněná technika 4 - SSSR 1919-1945 (II. část)

Čtenáři se dostává do rukou další díl encyklopedické řady věnované vývoji, výrobě a bojovému nasazení obrněné techniky od roku 1919 do konce druhé světové války. Po prvních dvou svazcích popisujících obrněná vozidla Německa jsme se tentokrát zaměřili na Sovětský svaz. Vzhledem k obrovskému množství jednotlivých typů a roli, jakou tato země a její bojové prostředky této kategorie v průběhu popisovaného období sehrály, bylo nutno přistoupit i tentokrát k vytvoření dvou samostatných svazků. První vyšel roku 1999 a byl věnován organizaci a bojovému nasazení této techniky a popisoval jednotlivé typy lehkých a středních tanků, druhý svazek, který právě držíte v rukou, je zaměřen na těžké tanky, samohybná děla a obrněné automobily. Text je opět doplněn množstvím fotografií, pérovek a barevných bokorysů.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Obrněná technika 4 - SSSR 1919-1945 (II. část)
Dnes je 23.04.2024
Před 119 lety se narodil(a) Káňa Vašek