Obsah: O české krvi otců vlasti

Kniha příběhů textaře, novináře a hráče Michala Horáčka. Horáček sází pravá slova na pravá místa. Nakládá s jazykem jako hráč, který ví, že má v ruce dobré karty, a vynáší je s noblesní jistotou... Zatímco to aktuální vcelku rychle zestárlo, vynikající je historické jádro textů - Horáček dokáže z dějin lidstva, českého národa i minulosti vlastní rodiny vytáhnout jedinečné příběhy, navíc je umí podat živým stylem.
Podobně jako ve svých písňových textech si dává práci se stavbou vět, hledáním přesných výrazů, objevováním nezvyklých slovních spojení. A prakticky ve všech fejetonech lze nalézt odraz Horáčkova celoživotního postoje: v životě je potřeba hrát odvážně.
Dvaapadesát esejí, které vycházely v Lidových novinách v letech 2003 a 2004. Nakladatelství Lidové noviny je vydalo ve formě na daný žánr až luxusní, knížka je opatřena předmluvou Zdeňka Svěráka.
Ilustrace: Oldřich Jelen
Vytvořil: janajau