Obsah: Nadějné vyhlídky

Román anglického realisty o chudém chlapci, kterému vděčnost galejníka přinesla velké naděje do života a kariéry a stejně velké zklamání.
Sirotek Pip je chudý jako kostelní myš a sní o bohatství a životě v lepší společnosti. Velké naděje do budoucna mu přinese jmění, které dostane od neznámého dobrodince. Pip odjede do Londýna, tam si užívá získané společenské postavení, je obklopen novými přáteli, konečně se smí ucházet o dívku svého srdce. Ale žádná růže není bez trní...
Dickensův příběh barvitě a věrně popisuje dobové prostředí Anglie 19. stol. , napadá pokryteckou středostavovskou morálku a odsuzuje nelidskou a nespravedlivou justici. Kniha vyniká psychologicky prokreslenými portréty postav, jejich osudy koření humorem sice dobromyslným, ale vždy satiricky zaostřeným.
Vytvořil: Kaylee
Zdroj: www.daemon.cz