Obsah: Deník sestry Lídy Baarové

Deník divadelní a filmové herečky Zorky Janů z let 1940-1942. Editor Adam Georgiev rámuje deníkové záznamy herečky Zorky Janů vlastním komentářem a básněmi, jejichž ladění odpovídá výpovědím předčasně vyzrálé dívky, žijící ve stínu slavné sestry Lídy Baarové. Jak je vidět ani dobrovolný odchod ze života neumožnil Zorce Janů vystoupit z tohoto stínu, jak naznačuje už samotný název knihy. Příběh nenaplněné lásky ke spisovateli Františku Kožíkovi a marného hledání vlastního uspokojení se tak po letech dočkal svého zveřejnění. Je to četba odpovídající tragické době vzniku i osobní situaci, v níž se autorka deníků nacházela.
Herečka Zorka Janů (1921-1946), mladší sestra Lídy Baarové, ukončila svůj život skokem z balkónu hanspaulské vily. Svědkem její bolesti se staly deníky z let 1940-1942.
Vytvořil: cagliostro
Zdroj: Deník sestry Lídy Baarové