Obsah: K slávě odsouzeni

Děj románu světoznámého autora Erica Lamberta se odehrává v severní Africe během druhé světové války – je to hluboce lidsky pravdivý a zároveň neobvyklý příběh australského bojového 55. praporu z dobytkářského kraje Numerelly, jeho velitele Victora Kirka, dravého seržanta Do ca Homea, skeptického Christyho zvaného Corpus, jemného humanisty Pascoea a všech těch vojáků, o nichž se později říkalo: „Osedlali si smrt tak jako doma svého koně. “
Román z bojů v severní Africe za druhé světové války z pera australského spisovatele, přímého účastníka bitvy u Alameinu. Příběh australského 55. praporu, který byl v bojích o Egypt v r. 1942 obětován. Příběh, ve kterém jsou dva australští vojáci posláni na dovolenou do Káhiry, kde mají za úkol potulovat se po hospodách, utrácet peníze, spát s děvčaty a prozrazovat "vojenské tajemství", že 4. října bude sveden rozhodující útok na Němce. Po dovolené nastoupí ke své jednotce a v den ohlášené bitvy umírají s ostatními vojáky praporu, který byl obětován.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize