Obsah: Na světě nejsou jen pomeranče

Prvotina jedné z nejvýraznějších současných anglických autorek. Zčásti autobiografická kniha vypráví v první osobě příběh dospívající dívky, jejíž život se v mnoha směrech liší od představ většiny lidí. Celá kniha je napsaná velmi živě a s jemnou ironií, je zabydlena svéráznými ženskými postavami a téměř dokonale postrádá jakékoliv mužské postavy, je prokládána pohádkovými příběhy, které vyvažují jednoduché prostředí, v němž se román odehrává, a přináší originální pohled na hledání lásky a vlastní životní cesty.
Jeanette Wintersonová, absolventka anglické literatury na Oxfordu a nositelka Whitbreadovy ceny, kterou získala v šestadvaceti letech za svou prvotinu Na světě nejsou jen pomeranče (1985).
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize