Obsah: Básně

Básně   / Konstantin Biebl  ; výbor uspoř. a ed. připr. , medailón o aut. a ed. pozn. naps. a životopis. a bibliogr. tab. sest. Zdeněk Pešat; kresba aut. Rudolf Klimovič      1. vyd    . - Praha: Československý spisovatel, 1979  . - 201 s  . - (Slunovrat: Edice české klasické prózy a poezie. Básnická řada)
Výbor z celého rozsahu básníkova díla je podle chronologie rozvržen do čtyř oddílů.
První zahrnuje ranné verše z 1. pol. 20. let, druhý obsahuje výběr z tvorby 2. pol. 20. a 30. let z období poetismu a surrealismu. Samostatnou třetí část výboru je básnická skladba Nový Ikaros. Závěrečnou 4. část tvoří verše z druhé svět. války a z poválečného období, shrnuté ve sbírce Bez obav. Výběr doplňují také ukázky z knižně neotištěných veršů a z pozůstalosti.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz