Obsah: 3x Egon Bondy

3x Egon Bondy   / Egon Bondy  ; dosl. a ed. pozn. Martin Machovec      1. vyd    . - Praha: Panorama, 1990  . - 246 s.         ISBN 80-7038-203-1
Tři prózy, které vznikly v 2. pol. 70. let a počátkem 80. let. Všechny tři se obracejí k současnému člověku a jeho základním etickým problémům.
Próza Šaman z doby pozdního paleolitu vypráví o člověku, který na přelomu dvou epoch v osobní beznadějné situaci odpovídá za lidi svého kmene a svou revoltou proti současné moci zasévá semeno vzpoury do budoucí generace. Novela Mníšek z 9. stol. popisuje cestu mladého mnicha za poznáním ve světě rozvráceném náboženskými i politickými sváry. Nový věk, situovaný do 1. stol. , je podobenstvím o lidské aktivitě, kterou probouzí naděje na lepší budoucnost.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz